Producenci
Promocje
Monocykl KingSong S22 PRO
Monocykl KingSong S22 PRO

11 949,00 zł

Cena regularna: 13 999,00 zł

szt.
Hulajnoga elektryczna Ninebot by Segway MAX G30
Hulajnoga elektryczna Ninebot by Segway MAX G30

2 990,00 zł

Cena regularna: 3 499,00 zł

szt.
Hulajnoga elektryczna Ninebot G2 Max - unlock 35 km/h
Hulajnoga elektryczna Ninebot G2 Max - unlock 35 km/h

3 799,00 zł

Cena regularna: 4 299,00 zł

szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jak dbać o hulajnogę elektyczną? Serwis i konserwacja

stopa postawiona na hulajnodze

Hulajnoga elektryczna to wygodny środek lokomocji, który jednak wymaga odpowiedniego podejścia. Wtedy będzie służył długo i właściwie.

Wybór hulajnogi elektrycznej

Odpowiednią do naszych potrzeb hulajnogę elektryczną możemy dobrać w sklepie 3Move. W przypadku wątpliwości możemy liczyć na fachowe doradztwo. To jest podstawowy krok do odpowiedniego korzystania, ponieważ wiele problemów wynika m.in. ze źle dobranej mocy i możliwości, np. naszej wagi do nośności urządzenia. Na dalszym etapie konieczne jest także o jej dbanie, zupełnie jak o samochód czy rower. Regularny serwis i konserwacja stanowią podstawę do bezproblemowego użytkowania, a także niwelują koszty ewentualnych napraw poprzez usuwanie drobnych usterek. W jaki sposób należy o nią dbać samodzielnie?

Dbanie o hulajnogę elektryczną

O wszystkie urządzenia możemy dbać samodzielnie oraz oddawać je do serwisów. Nie inaczej jest w przypadku hulajnogi elektrycznej. W jaki sposób powinniśmy o nią dbać? Tutaj jest wiele istotnych kroków. Przede wszystkim musimy weryfikować jej stan u specjalistów. Warto to robić ze względu na bezpieczeństwo. Technik oceni stan hamulców i wykryje ewentualne nieprawidłowości. Podczas eksploatacji konieczne jest korzystanie z oryginalnych ładowarek oraz unikać wątpliwych gniazd zasilających. Konserwacja obejmuje natomiast regularne czyszczenie z błota i kurzu. Trzeba pilnować tego. Środek transportu można bez problemu myć, a także przedmuchiwać sprężonym powietrzem. Koła muszą być zawsze napompowane, a wszystkie elementy dobrze skręcone. Wszelkie luzy skutkować mogą awariami lub nawet wypadkiem. Warto ocenić także stan ogumienia i jeśli bieżnik jest zużyty, trzeba je wymienić. Podobnie w przypadku wypaczonych kół. Konserwacja musi uwzględniać ponadto odpowiednie nasmarowanie różnych elementów ruchomych. Jeśli występują zgrzyty przy skręcie, trzeba sprawdzić, z czego wynikają i niezwłocznie zniwelować problem. Regularność pozwala zachować dobry stan urządzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl