Producenci
Promocje
Monocykl KingSong S22 PRO
Monocykl KingSong S22 PRO

11 949,00 zł

Cena regularna: 13 999,00 zł

szt.
Hulajnoga elektryczna Ninebot by Segway MAX G30
Hulajnoga elektryczna Ninebot by Segway MAX G30

2 990,00 zł

Cena regularna: 3 499,00 zł

szt.
Hulajnoga elektryczna Ninebot G2 Max - unlock 35 km/h
Hulajnoga elektryczna Ninebot G2 Max - unlock 35 km/h

3 799,00 zł

Cena regularna: 4 299,00 zł

szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jak bezpiecznie jeździć na hulajnodze?

matka z synem na hulajnogach elektrycznych

Hulajnoga to niewątpliwie ciekawy środek transportu. Do niedawna kojarzył się głównie z dziecięcymi zabawami, jednak od jakiegoś czasu widać, że na hulajnogach jeździ również coraz więcej dorosłych osób. Za takim rozwojem spraw stoi między innymi niezwykła kompaktowość hulajnogi. Jest ona poręczniejsza niż rower, można z nią na przykład łatwo wejść do autobusu. Ponadto hulajnoga jest wprost idealnym środkiem transportu do poruszania się w przestrzeni miejskiej.

Żeby korzystać z hulajnogi, trzeba jednak pamiętać o najważniejszych zasadach ostrożności związanych z użytkowaniem tego pojazdu. I to nie dlatego, żeby hulajnoga była jakaś szczególnie niebezpieczna. Po prostu, tak jak każdy środek transportu, wymaga ona poszanowania pewnych reguł. Wszystkie one mają zaś na celu zapewnić użytkownikowi nie tylko jak największe bezpieczeństwo, ale i jak największy komfort.

Właściwie wyposażenie użytkownika

Podstawową zasadą, która stosuje się do korzystania tak z hulajnogi, jak i z jakiegokolwiek innego pojazdu, jest dobra znajomość instrukcji. To w niej można bowiem znaleźć specyficzne wymagania każdego urządzenia. Przechodząc jednak już do praktycznych, a nie tylko teoretycznych zagadnień związanych z jazdą na hulajnodze, trzeba koniecznie podkreślić, że podczas korzystania z tego pojazdu zdecydowanie warto, a może nawet powinno się robić użytek z różnego rodzaju elementów ochronnych. Do najważniejszych należy oczywiście kask oraz ochraniacze na kolana czy łokcie.

Z pewnością w jeździe na hulajnodze przyda się również porządne obuwie. Pozwoli ono zapewnić stabilność poruszającej się osobie i będzie ochraniać stopy przed nadwyrężeniem. Najlepiej więc, by było to obuwie pełne, a nie na przykład szpilki, choć jazda w szpilkach na hulajnodze mogłaby być niewątpliwie ciekawym widokiem.

Podsumowanie, choć hulajnoga ma frywolną nazwę związaną z hulaniem i ogólnie dobrą zabawą, nie znaczy to, że korzystanie z niej może się obywać bez zachowywania zasad bezpieczeństwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl